top of page

 Witam Cię na AstroMiasto

Cieszę się że wpadasz. Na mojej stronie znajdziesz informacje na temat amatorskiej astrofotografii. Pokaże Ci jak to wszystko wygląda od kuchni, od czego zacząć i na co trzeba będzie zwrócić uwagę na samym początku. Tak jak w każdej pasji, najważniejsze jest to, aby sprawiała ona przyjemność właśnie tobie, nie innym. Zapomnij o idealnym świecie w social media a zobaczysz, że potrafisz więcej niż Ci się wydaje. 

17885593642528330.jpg

Krok pierwszy

Oceń twój budżet, podejmij decyzje którą z trzech kategorii astrofotografii chcesz wybrać ( Droga Mleczna, Księżyc/Planety oraz Obiekty Głębokiego Nieba ) Musisz wiedzieć, że każda z tych kategorii wymaga innej techniki, sprzętu i umiejętności. Poszukiwanie Hybrydy „do wszystkiego” zwykle kończy się mizernymi wynikami, dlatego na samym początku najlepiej skupić się na jednej kategorii.

 

             Zobacz kategorie Astrofotografii

Krok drugi

Nie śpiesz się z zakupem twojego pierwszego sprzętu. Popytaj, poczytaj opinie. Pamiętaj że nie bez powodu ceny teleskopów są tak rozbieżne. Zaplanuj zakup podstawy twojego nowego hobby, jakim jest montaż paralaktyczny. Na rynku jest naprawdę ogromny wybór, dlatego warto podglądnąć czego używają doświadczeni koledzy. Zwykle oznacza to, że przeszli już przez ten las pomyłek i w końcu znaleźli to, co naprawdę działa.

                                    Zobacz

Krok trzeci

Jeśli już podejmiesz decyzje co chcesz fotografować, kupisz swój pierwszy sprzęt, uzbrój się w cierpliwość. Umiejętność obsługi i ustawienia tego wszystkiego, następnie zrobienie zdjęcia, to tylko połowa sukcesu. Druga cześć to umiejętność obsługi programów do edycji. 

Pod spodem możesz ściągnąć surowe zdjęcie w formacie Tiff i pobawić się nim. Zobacz do czego jesteś zdolny/a, czego Ci jeszcze brakuje i na co musisz zwrócić uwagę. Obiecuję Ci że po kilku podejściach, będziesz już znał/a podstawowe triki a obiekty na zdjęciu będą wyglądały coraz lepiej...

                 ściągnij Andromeda Tiff

Darmowe programy które mogą się przydać w Astrofotografii

bottom of page